Blogi | LukuExpert
07.09.2021

Viis põhjust kohe elektriauto osta

Autor: Riho Ever
Viimasel ajal muust ei räägita kui elektriautodest. Hakkab vaikselt ära tüütama, või mis? 
 
Loomulikult on tore kütuse pealt igal aastal tuhandeid ja tuhandeid eurosid säästa. Muidugi on vahva ühistranspordi sõidureal liigelda. Mõistagi on imeline siin-seal tasuta parkida. 
 
Aga sellest olete midagi kuulnud, kui jube tüütu  et mitte öelda võimatu  on elektriautot laadida? 
 
Tegelikkus on jahmatavalt vastupidine. Julgen väita, sest proovisin ära. 
 
Kuidas? Väga lihtsalt  sõites. Pikalt sõites. Kaua sõites. Viru väljakult… Poola. Ja tagasi. 
 
„Ei, noh, mis seal ikka,” ütles abikaasa, kui rääkisin talle plaanist seekordne puhkusereis elektriautoga ette võtta. „Eks see hakkab natuke Kolumbuse esimese merereisiga sarnanema. Tema ju kah ei teadnud, kui kaugel on teine kallas või kas tal jagub sinna jõudmiseks vett ja toitu. Meie muidugi teame, kus on Poola. Aga millal ja kui tihti meil kusagil põllu ääres tuleb passida ja möödujatelt AA-tüüpi patareisid kokku laenata, seda me ei tea.” 
 
Egas muud kui rattad alla ja minekule. Ja oli see vast minek! 
 
Olen oma kogemusest põhjalikult kirjutanud ja julgen 100% garanteerida, et igal inimesel on sellest nii mõndagi kõrva taha panna. Eriti siis, kui elektriauto ostmist kaalud, kuid laadimisraskusi pelgad.
 
Esimest osa saad lugeda siin.
 
Teist osa saad lugeda siin.
 
Kolmandat osa saad lugeda siin.
 
Neljandat osa saad lugeda siin.
 
Viiendat osa saad lugeda siin.
 
Kuid täna on kokkuvõtete tegemise aeg. Ja siin nad on! Kokkuvõtted, see tähendab:
 
Esiteks
 
Pikem sõit elektriautoga on kui jalutuskäik pargis ehk walk in the park, nagu inglise keeles öeldakse. Tuleb vaid peatuspaikasid targalt valida, ikka selle järgi, kus autot saab laadida. Olgu need peatuspaigad siis hotellid, söögikohad, lõbustusasutused, kaubanduskeskused vmt
 
Vihje hotelliomanikele  kui soovid elektriautode omanikest kliente, pane oma parklasse laadija. Pane kohe mitu, et turvamees ei peaks öösiti juhtmeid ümber tõstmas käima. Sama vihje ka kaubandus- ja vabaajakeskuste omanikele: elektriauto omanik läheb sinna, kus saab muude tegevuste kõrval autot laadida.
 
Teiseks
 
Kui probleemid peaksidki tekkima, siis saab need lihtsalt lahendada. Elektriautod pole juba ammu mingi anomaalia ning nende juhid on pigem lugupeetud inimesed, kellele teised appi tahavad tulla.
 
Kolmandaks
 
Elektriautode sõiduulatused on piisavad ja sõidu ajal ei pea kokkuhoiu pärast higistama, külmetama ega liiga aeglaselt sõitma. 
 
Neljandaks
 
Võta alati erinevaid laadimisjuhtmeid kaasa. Mul neid vaja ei läinud, aga kunagi ei tea, millal läheb. Pealegi ei võta juhtmed ülearu palju ruumi.
 
Viiendaks
 
Elektriautoga on väga lahe sõita! Kes pole proovinud, proovigu. Ja kes proovib, see juurde soovib! 
 
Head uut ja säästlikumat elu! 
 

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png