Blogi | LukuExpert
09.08.2021

Kõige nutikam e-lahendus on inimene!

Autor: Riho Ever
Alustasin mõne aja eest ühe reisiloo kirjutamisega. Lugu selles, et ma võin ju elektriautode tarvikuid müüa, aga kas ma ise nendesse usun? Saan ma ikka kindel olla, et elektriautod tegelikult ka nii head on, nagu kõigile seletan? 
 
Ega muud, kui tuleb kindlaks teha. Kuidas? Eks ikka elektriautoga Tallinnast Varssavisse sõites.
Kuni Pärnuni kulges kõik kenasti ja plaanipäraselt. Siis saabus aga esimene tagasilöök. 
 
Me jõudsime Riiga ning ma proovisin oma Škoda Enyaq iV 80 lätlaste e-mobi laadijas laadida. Katsetasin nii ja naa, küll Elepordi kaardiga, küll igal muul võimalikul viisil. Autosse elektrit pumbata mul ometi ei õnnestunud. 
 
Hakkab peale,” jõudsin endamisi ahastama hakata. Kuulutan kõigile klientidele, et elektriautoga reisimine on muretu, aga siin ma olen  püüa palju tahad, aga laadida ei õnnestu, isegi laadija olemasolu korral.”
 
Ei jäänud muud üle kui vana head telefoniõigust” katsetada. Selleks klienditeenindajad ju ongi, et hädasolijaid aidata. Seletasin telefonis oma mure ära ja laadija pandi distantsilt tööle. Maksta tuli neli ja pool eurot ning laadida sain pool tundi. 
 
Huvitav, kui kaugele meil selle poole tunni laadimisega sõita õnnestub?” küsis naine.
 
Eks teeme kindlaks,” teatasin mina ning sõit viis meid Riia linnast välja. Viis kaunis kaugele, suisa Kaunaseni! Aeg oli hiline ning tuli hotell otsida, ikka selle järgi, kas majutuskoha juures ka mõni laadimise võimalus paikneb. Sellise hotelli leidmine pole tänapäeval teab mis raske ja kohale me jõudsimegi.
 
Ainus häda aga see, et hotelli juures asuv Type2 laadija on ühekohaline ja üks auto juba laadis ees. Õnneks selgus, et tegu on nutika laadimissüsteemiga! Nutikus oli nimelt ühes kaunikesti ootamatus kohas: hotelli turvamehe peas! Too palus mul auto laadimiskaabli auto pistikupesasse panna ja teise otsa laadija kõrvale vedelema jätta. Kui eelmine auto täis saab, lubas turvamees minu oma laadima panna. Lihtne, ent geniaalne!
 
Ega muud kui Kaunase ööeluga tutvuma. Peatänava välikohvikuid hakati kella 23 paiku sulgema, kuid õnneks saime viimasest Kaunases avatud köögist maailmaklassi vrapid ja pisut kesvamärjukest. 
 
Hotelli turvamees oli sõna pidanud ning hommikuks oli auto elektrit taas täis. Reis võis niisiis jätkuda. Õhtuks plaanisime jõuda Krakowisse, mis asub Kaunasest u 700 kilomeetri ehk kaheksa sõidutunni kaugusel. Esimese peatuse plaanisime teha Augustowis ja teise Varssavis. Ilma vahepealse laadimiseta poleks see aga loomulikult võimalik. 
 
Kuigi kiirteel oli ka hulgaliselt kiirlaadijaid, otsustasin saba seina torgata Augustowi 22kw Wtyczka.eu laadijas (tuntudPoola elektriautode laadijate võrk). Sobiv laadija asus kesklinnast jalutuskäigu kaugusel ühe kaubanduskeskuse parklas. Minu siiraks imestuseks sai seal autot täiesti tasuta laadida! Koli või Poolasse elama  elektriautod laevad siin end peaagu ise! 
 
Päris ise nad end siiski ei lae. Sain sellest omamoodi valusal moel teada juba paari tunni pärast. Aga sellest lähemalt juba järgmisel korral!

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png