KKK | LukuExpert

KKK

K: Soovin koduuksele turvalukku teiseks lukuks. Milline valida?

V: Kui soovid kõrgeimat võtmeturvalisust, vali lukk, mille lisavõtmeid valmistatakse vaid võtmekaardi esitamisel. Kui hoiad võtme turvakaarti kindlas kohas, on Sinu teadmata lisavõtmete tegemine välistatud. Abloy turvalukkude valik on siin.

 

K: Kui palju maksab tavaline ukselukk?

V: Lukk vali ukse järgi. Saada meile info oma ukse kohta, aitame sobiva luku valikul meelsasti: soovin abi luku valimisel.

 

K: Kui palju maksab uksevõti?

V: Võtmete hinnad varieeruvad paarist eurost paarikümne euroni. Võimalusel saada meile foto võtmest, mida soovid paljundada, ütleme selle hinna.

 

K: Kaotasin võtme ära - kuidas ma tuppa saan?

V: Uuri kõigepealt, kas ruumi on võimalik siseneda teistkaudu. Ehk on kergem aknast sisse ronida või mõne muu ruumi kaudu siseneda? Sealjuures jälgi, et Sa ennast ei vigastaks. Kui tegemist on nõrga nn. "veneaegse" lukuga, on võimalik südamik lõhkuda ning nõnda uksest sisse saada. Hiljem pead lihtsalt uue südamiku asemele ostma.

Võta meie juurde uut lukku ostma tulles kaasa nii lõhutud südamik kui ka kõik selle osad.

 

K: Kaotasin võtme ära - kas ma pean uue luku ostma?

V: Kui arvad, et kaotasid oma võtmed näiteks metsa või kusagile sellisesse kohta, kus nende leidja ei oska võtmete järgi luku asukohta leida, siis lase endale uued võtmed valmistada. Vaata: KAUPLUSED

Kui oled juba mitu võtit ära kaotanud, oleks mõistlik oma lukud ümber sarjastada.

Loe lähemalt siit: SARJASTAMINE

 

K: Võtmed varastati – mis nüüd saab?

V: Kui Sinu võtmed varastati ning neid on võimalik kokku viia Sinu isikuga (või oli võtmete küljes aadressilipik), siis tuleb kiiresti tegutseda. Selleks, et tagada turvalisus, sarjasta oma lukud ümber.

 

K: Kaotasin võtmekaardi. Kas nüüd tuleb osta uus lukk?

V: Võtmekaardi kaotuse puhul tuleb turvalisuse huvides võtmepesa ümber kodeerida uutele võtmetele või südamik välja vahetada. Kui tegemist on ühistu või bürooga, tuleb ühendust võtta haldajaga, kes on hoone lukustussüsteemidest teadlik.

 

K: Võti murdus südamiku sisse ära. Mis nüüd saab?

V: Helista meie meistritele tel. +372 525 1717, kes sõidavad kohale ning võtavad murdunud võtme südamikust välja. Kui murdunud võti on käes, on võimalik, et meie lukutöökojas saab teha uue võtme.

 

K: Lukk läks katki, kas pean ostma uue luku?

V: Võta ühendus meie meistritega. Koos saame otsustada, mida teha. Loe lukkude paranduse kohta lähemalt SIIT

 

K: Kuidas saan välistada, et keegi paljundab minu võtmeid?

V: Kasuta kopeerimiskaitsega võtmeid, mis on varustatud võtmekaardiga. Lisavõtmed telli alati ainult usaldusväärsest lukufirmast, kus kontrollitakse võtme turvakaardi olemasolu ning kaardi vastavust kopeeritavale võtmele.

 

K: Kas võtmekaardiga uksevõti on turvalisem kui nn. tavaline võti?

V: Jah. Võtmekaart annab lukumeistile kinnituse selle kohta, et oled võtme omanik. Esitades selle kaardi meie lukutöökojas, valmistame Sulle vajalikus koguses lisavõtmeid.

Nn. tavaline uksevõti, millega kaarti kaasas ei käi, ei ole kopeerimise eest kaitstud.

 

K: Kas saan ühe võtmega avada mitut lukku?

V: Jah. Selleks tuleb lukud sarjastada. See tähendab, et üks võti võib avada mitut ust ning mitme erineva võtmega võib avada vaid ühe ukse.

 

K: Kas saan enda olemasoleva võtmega avada ka uut lukku, mille plaanin osta?

V: Jah, mõnikord. See sõltub, milline lukuvõti Sul olemas on. Uus lukk peab olema sama tootja oma, siis on lukusüdamiku sarjastamine sageli võimalik.

Näide: kui Sul on koduuksel juba olemas Abloy lukk ja soovid keldriuksele Abloy tabalukku, saad Sa neid avada sama (Sul juba olemas oleva) võtmega.

Selleks too oma olemasolev võti meie lukupoodi ja lase meistril uus lukk sarjastada Sinu võtme järgi. Nii ei teki Sulle võtmekimpu uut lisavõtit.

 

K: Kas ostetud luku paigaldus on tasuta?

V: Ei ole. Hindade kohta saad infot paigaldusmeistri numbril +372 525 1717. Väljaspool Tallinna linna lisandub paigalduse hinnale sõidutasu kilomeetri põhjal (edasi-tagasi).

 

K: Kuidas pikendada luku eluiga?

V: Selleks, et lukud töötaksid tõrgeteta, soovitame neid hooldada.

 

Sa ei leidnud siit oma küsimusele vastust?

Küsi Luku-Experdilt nõu või helista +372 53 074 732

Head Solutions Group OÜ

Priisle tee 10 #6, 13914 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 info@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png