Mis on lukkude sarjastamine? | LukuExpert

Lukkude sarjastamine

Mis on lukkude sarjastamine?

 

Lühidalt tähendab see seda, et üks võti võib avada mitut ust ning mitme võtmega võib avada vaid ühe ukse.

 

Iga võtmeomanik pääseb sisse vaid talle ettenähtud ustest ja samas on võtmekimbus vaid üks võti.

 

Lukkude sarjastamine teeb Sinu elu mugavaks. Sama võtmeprofiiliga lukke on võimalik sarjastada ühele võtmele - see säästab Sind suure võtmekimbu kaasaskandmisest.

 

Südamike sarjastamise võid tellida oma bürooustele (iga töötaja võti avab ainult neid uksi, kuhu ta peab/võib omavoliliselt pääseda, peremehe võti avab aga kõiki uksi) või koduvõtme koodile lasta kokku panna uue luku, mille soovid näiteks suvilale paigaldada.

 

Sarilukustuse võimalusi on erinevaid:

 

SAMAKESKNE LUKUSTUS - üks võti avab mitut lukku. Sobib näiteks kodu ja suvekodu lukustamiseks.

 

SAMAKESKNE LUKUSTUS

 

KESKUSLUKUSTUS - ühiste ruumide lukustus, kus kesklukk (näiteks trepikoja lukk) avaneb mitme erineva korteri võtmega. Sobib hästi korruselamute lukustamiseks.

 

KESKUSLUKUSTUS

 

PEAVÕTME LUKUSTUS - peavõti avab kõik antud sarja lukud lisaks luku oma võtmele. Peavõti võimaldab takistusteta ligipääsu objekti igale ruumile. Sobib hästi büroohoonete, kaubanduskeskuste ja tööstushoonete lukustamiseks. Kasutatakse tihti mööblilukkude sarjastamisel.

 

PEAVÕTME LUKUSTUS

 

ÜLDVÕTME LUKUSTUS - lukustus koosneb eelpool kirjeldatud lukustuse kombinatsioonidest. Üks ühine peavõti avab kõik lukusüsteemi koondatud lukusüdamikud, samas on hoone kasutajatel ligipääs ainult ettenähtud ustest. Sobib hästi kõrget võtmeturvalisust nõudvatele objektidele, näiteks; haiglad, vanglad, tööstusettevõtted.

 

Lukkude ümbersarjastamist (s.t. olemasoleva lukukoodi muutmist) tuleks aga kindlasti kaaluda, kui oled ostnud või vahetanud korteri või Sinult on varastatud komplekt võtmeid. Ja miks ka mitte, kui oled ostnud kasutatud auto ja seda mitte autosalongist.

 

Vaata ka: ABLOY sarilukustuse põhimõtted (faili tüüp: PDF, faili suurus: 76,7 kB)