Blogi | LukuExpert
11.03.2022

Kuidas tulla lukupoodi?

Autor: Riho Ever
Elu on täis veidraid seaduspärasid. 
 
Üks on näiteks see, et katkiläinud ese hakkab alati tööle, kui see remondimehe juurde viia. Läheb telekas tuksi, tassid aparaadi spetsialisti juurde, see paneb telekale voolu taha ning kõik töötab, justkui poleks viga midagi olnudki. Või tunned sabakondi juures valu, loivad arsti juurde, ja täpselt siis, kui doktor sind üle hakkab vaatama, läheb valu üle. 
 
Need on tegeliku elu jaburad reeglid. 
 
Ka meie siin LukuExperdis oleme mõnikord sunnitud kliendi tagasi koju saatma. Miks? Sest klient ei oska poodi saabudes öelda, milline lukk tal varem oli ning millise ukse ees see käib. Miks peakski oskama? Sellepärast ta spetside juurde lähebki, et ise midagi lukkudest ei tea. Kui teaks, teeks ta rikki läinud ukse ise korda.  
 
Kõik õige, aga…
 
Pahatihti jääb meie tarkusest väheks, et hädasolijat aidata. Nii nagu peab telekaparandaja teleka marki teadma ning arst valutavat piirkonda oma silmaga nägema, vajame ka meie natuke rohkem teavet kui mu ukselukk läks katki”. LukuExperdis tuntakse lukkude hingeelu, meil on 30 aastat kogemust ja oskame lahendada ka kõige keerulisema probleemi, aga et seda edukalt teha, peab meilgi natuke infot olema. 
 
Meile ei meeldi kedagi poest koju tagasi saata. Ja kellelegi ei meeldi edasi-tagasi lukupoe vahet käia. Et selliseid asju vältida, soovitame enne LukuExperdi esindusse tulekut järgmised sammud teha:
 
- Tee pilt lukust ja uksepiidal olevast vasturauast 
- Vaata üle ukse paksus
- Vaata, kui kaugel on korpuse keskkoht ukse välimisest pinnast 
- Tee kindlaks ukse tüüp – kas see on sileservaga uks või mantelservaga uks 
- Vaata, kus pool on hinged siis, kui uks enda poole avada. Loe ukse käelisusest 
- Mõõda ära lingi tsentri ja südamiku tsentri vahed ja see, kui kaugel on südamiku tsenter ukse otsast
- Vaata, mis on korpusel kirjas firma ja numbrid (tihti on need mudeli tähistused)
 
Lisaks tasub end kurssi viia mõnede terminitega, sest aeg-ajalt ajavad inimesi segadusse ka lukutüübid mis asi on snepperlukk, mis on pindlukk, mis lisalukk ja nõnda edasi. Kasulikku infot saab LukuExperdi e-poest
 
Ja kui kõik eelnev paraja raketiteadusena kõlab, siis tasub enne meie juurde tulekut vähemalt mõned fotod oma olemasolevast uksest ja lukust teha, juba see muudab edasise poole kiiremaks. Kindluse mõttes on mõistlik fotod ja muu teadaolev info enne poodi tulekut meile saata, kontaktid leiad siit. 
 
Me tahame sind aidata. Me oskame sind aidata. Et see kõigi jaoks võimalikult mugavalt kulgeks, palume sul enne poodi saabumist end natuke ette valmistada. Ei midagi keerulist ega konti murdvat paar telefoniga klõpsitud fotot on meile juba suureks abiks. 
 
Kohtumiseni ja turvalist saabuvat kevadet! 

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png