Blogi | LukuExpert
27.06.2021

Mis vahe on tabalukul ja tabalukul?

Autor: Riho Ever
Kirjutasin hiljuti ühest omamoodi kummalise loogikaga mehest, kellel vargad igal nädalal külas käisid ja hoovipealse külmiku tühjaks tassisid. Mees ostis alati uue (ja odava) tabaluku ega tahtnud aru saada, et veidi kallim lukk oleks lõppkokkuvõttes soodsam. 
 
„Kui ma igal nädalal 36-eurose tabaluku ostan, läheb see kokku kõik maru kalliks,” teatas mees raskelt, kui talle veidi paremat lukku pakkusin. Taat oli harjunud tabalukule 12 eurot kulutama ja kolmekordne hind tundus ühe luku eest liig mis liig.
 
„Pakun teile võimalust igal nädalal 12 eurot kokku hoida,” vastasin mina seepeale. „Ärge pange külmikule üldse lukku! See lõhutakse ju nii ehk naa ära ning külmik viiakse igal juhul tühjaks. Või veel parem: ostke kohe 10 odavamat lukku, ma teen soodushinna ning te ei pea kütust kulutama ega igal nädalal lukupoodi sõitma.”
 
Mees jäi mõttesse. Ja palus mul seepeale head (ja veidi kallimat) tabalukku soovitada.
 
Abloy,” vastasin kõhklematult. 
 
Miks?
 
Abloy on tabalukkude valmistamisel klass omaette. Abloy tabalukud eristuvad teistest  töökindluse, pikaealisuse ning ilmastikukindluse poolest.
 
Sa ikka tead, mis su tabalukuga talvel juhtub? See jäätub kinni ning võtit ei ole võimalik lukku sisestada. Abloyga jääb see jama ära  võti läheb ka miinus viiekümnega kenasti südamikku ja lukk töötab nagu prillikivi! Ei ole hirmu, et püüad pakasega kuurist saunapuid kätte saada, aga jääd ukse taha. 
 
Milline Abloy tabalukk on parim? 
 
Raske öelda, eks nad kõik on korralikud ja kvaliteetsed. Lihtsam on soovitada lukku, mis minu meelest töö kõige paremini ära teeb. Ja see on Abloy ripplukk pl 330, mis paneb tõsisemagi varga taanduma ja kui kurikael su uksel pl 330-t märkab, keerab heaga otsa ringi.                                  
 
Ainult korralikust ripplukust jääb siiski väheks, sul tuleb valida ka turvaklassile vastavad lukuaasad. Odavateletabalukkudele valmistatakse lihtsaid plekkaasasid, mida on kerge kangiga lahti murda või lõiketangidega läbi hammustada. Sellistel aasadel on tihti isegi kinnituskruvi pead väljastpoolt näha.
 
Mina soovitan kasutada korralikku lukuaasa, mis luku osaliselt ära varjab. Selline lukuaas on kinnitatud ümarpeapoltidega läbi ukse ja annab parema kaitse nii murdmise kui ka läbilõikamise vastu. 
 
Ahjaa, üks asi veel! 
 
Tabalukuga on võimalik seadmeid tugevalt konstruktsioonide külge kinnitada ja pole vahet, kas see seade” on jalgratas või seif, kus sa oma sääste hoiad. Selleks kasuta karastatud ketti, mida on saadaval erinevas pikkuses ja läbimõõdus. Mida paksem kett, seda vastupidavam murdmisele ja lõikamisele. Parem karta kui kahetseda  korralik Abloy tabalukk kaitseb su kuuri, ent kui mootorratta või rolleri tugevalt kuuriseina või mõne muu konstruktsiooni külge aheldad, on kaitse mitmekordne!
                              
 

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png