Blogi | LukuExpert
Kommentaar lisatud
09.09.2013

Turvaline kodu

Autor: Luku Expert

 

Kuidas muuta oma kodu turvalisemaks?
 

 

Millele pöörata tähelepanu?

 

 

1. Hoia öösel oma maja ümbrus valgustatud.
Vargad ei julge tavaliselt tegutseda hästivalgustatud kohtades. Turvavalgustus, mis lülitub sisse liikumise tuvastamisel, on suurepärane varaste peletaja, pakkudes samas turvatunnet oodatud külalistele.
 

2. Ümbritse oma maja aiaga.
Kui maja ees kasvab hekk, hoia see madal  - see on hea loomulik takistus, mida paksem ja okkalisem, seda parem.


3. Paigalda turvaline välisuks.
See on esimene kaitseliin sissemurdmise vastu. Vargad valivad kodu vastavalt sellele, milline on välisukse turvalisuse tase. Lisaks sobivatele lukkudele paigalda ka uksesilm ja uksekett, et saaksid kontrollida, kes on ukse taga enne, kui ta sisse lubad.


4. Ka tagauks olgu turvaline.
Tagauks ei ole tavaliselt nähtav ja seetõttu on see Sinu kodu turvalisuse seisukohast nõrgim lüli. Paigalda kõikidele välisustele kvaliteetsed lukud ja tagauksele lisariivid, siis ei pea Sa pidevalt muretsema.


5. Rõduuksed lukku.

Rõduuksel võiksid kasutada lukustatavaid käepidemeid.


6. Ära jäta võtit luku sisse.
Võtit ei hoita lukus ega ka mati all või lillepotis. See võib Sulle küll mugav tunduda, kuid see on väga mugav lahendus ka vargale.


7. Kontrolli, kes helistab uksekella.
Kui keegi helistab Sinu ukse taga kella ja väidab et on gaasi-, elektri-, vee- või telefonifirmast või müügimees, siis küsi alati isikut tõendavat dokumenti, enne kui lased tal minna. Õiged isikud ootavadki, et tõendit küsitakse ja esitavad selle hea meelega.


8. Koostöö naabritega.
Kui lähed pikemaks ajaks kodust ära, palu naabreid, keda Sa usaldad, et nad vaataksid Sinu kodu järele – tühjendaksid postkasti ajalehtedest, niidaksid muru jms.


9. Kindlusta kodu sisustus.


10. Hoia väärtasjad seifis.
Seifid sobivad hästi suhteliselt väikeste kuid väärtuslike esemete hoidmiseks (nt ehted, foto- või videokaamerad jmt). Tänapäeval on levinud identiteedivargus ja seetõttu võiks kaaluda sellise seifi soetamist, kus saab hoida tähtsaid dokumente, nagu näiteks pass või sünnitunnistus. 


11. Märgista oma vara.
Soovitatav on kõik oma väärtuslikud esemed märgistada, selleks otstarbeks sobib hästi spetsiaalne ultraviolettmarker.


12. Kasuta oma ukselukke.
Spetsiaalsete lukkude paigaldamisest uksele üksi ei piisa, kui Sa neid ei kasuta.
Veendu alati enne kodust lahkumist, et kõik uksed ja aknad on lukustatud. Ka õhtul enne magama minekut võiksid veenduda, et Sinu kodu uksed on lukus.

 

 

  

Toodete valimisel aitame Sind meelsasti meie lukupoodides Tallinnas, Pärnus ja Viljandis.

76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_tk3.png 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png