Blogi | LukuExpert
19.05.2014

Võtmekonteiner

Autor: Luku Expert

8 head nippi, kuidas võtmekonteinerit kasutada

Kas Sinul on vaja olnud võtmeid kellelegi jätta, kuid uksemati all ja lillepotis pole just kõige turvalisem neid hoida?

 

Võtmekonteiner on uudne lahendus sellise olukorra lahendamiseks. Koodiga avatav konteiner on piisavalt turvaline ja tõhus meetod võtmete üleandmiseks.

 

 

 

Millised on Luku-Experdi poolt pakutavad kasutuskohad: 

võtmekonteiner

1. Kodu– kas leiad, et vahel oleks hea, kui kuskil oleks turvaliselt olemas varuvõtmed? Sellisel juhul on võtmekonteiner just see lukustustoode, mida kasutada.

 

Paigalda võtmekonteiner varjulisse kohta, kus see ei ole võõrastele hästi nähtav. Kinnita konteiner kruvidega tugevalt aluspinna külge, nii väldid selle pahatahtlikku eemaldamist. Vali enda jaoks sobiv kood ja lukusta selle abil oma varuvõtmed konteinerisse. Nüüd on Su võtmed turvaliselt varjatud kohas ja alati “Sinu“ jaoks saadaval.

Võtmekonteinerit võid kasutada kodus ka võtmete jätmiseks inimestele, kes peaksid sobival põhjusel pääsema Sinu koju, garaaži või kuuri. Sel puhul pead lihtsalt teatama konteineri asukoha ja jätma sinna vajalikud võtmed.
 

NB! Kasuta vajadusel uut koodi, et vältida hilisemat ligipääsu konteineri sisule.

 

2. Suvila, hotell või rendikorter– võtmekonteiner on suurepärane vahend võtmete loovutamiseks.

Sea konteinerile Sinule sobiv kood. Edasta kood rentnikule ja tema pääseb võtmetele ligi olenemata kellaajast, kui ta saabub. Vajadusel vaheta konteineri koodi tihedalt, et vältida hilisemat pahatahtlikku ärakasutamist.

 

3. Auto rent– tihti saabub rentija väljapool tööaega ja võtmete üleandmine oleks seotud suure aja- ja rahalise kuluga. Paiguta konteiner vajaliku võtmega piisavalt turvalisse kohta, et vältida pahatahtlikku ärakasutamist. Kui soovid samaaegselt üle anda mitmeid võtmeid, kasuta mitut konteinerit. Nummerda konteinerid ja kasuta erinevatel võtmekonteineritel erinevaid koode.

 

4. Lukk, mille avamiseks on paljudel inimestel õigus, kuid pole otstarbekas valmistada sellises koguses lisavõtmeid.

 

Näiteks maja tagauks, kust prügi välja viiakse. Paiguta sissepoole ukse lähedusse konteiner, kust on lihtne võtit võtta ja seda kasutada ukse avamiseks. Hea oleks, kui selline võti oleks paela või kummiga ühendatud võtmekonteineriga, nii ei saa võtmega „ära jalutada“. 

5. Hooldusobjekti võtmehoidla– kohtades, kus mitmed erinevad inimesed peavad ligi pääsema objektile. Neile on  võimalik võti sinna jätta või konteineris pidevalt hoida. Hooldustöö lõpetades jätab töötaja võtme jälle konteinerisse. Sellel ajal, kui Sa autoga garaaži sisened või sealt väljud, võiksid uksed püsida avatud asendis. Takistuseks võib ju kive- või luuavart kasutada, ent kas see on ka kindel?

 

seif

6. Väiksemate esemete loovutamiseks– lisaks võtmetele on võimalik konteinerisse jätta muid väiksemaid esemeid, mida on vaja erinevatel põhjustel teistele üle anda. Kui konteiner tundub liiga väike on selleks võimalik kasutada mõnda meie valikus olevat vahetatava koodiga seifi

 

7. Suuremate esemete loovutamiseks– näiteks peaks saabuma mingi saadetis, mida pole ise otstarbekas vastu võtta vaid jätta mingi ruumi võti, kuhu see saadetis transpordifirma või inimese poolt jäetakse. Kasuta ühekordseid koode vältimaks turvariski.

 

 

8. Võtmete üleandmine erinevatele vahetustele– masinad, seadmed ja ruumid vajavad tihti võtmete üleandmist ilma, et inimesed omavahel kohtuksid. Võtmekonteineri võib kinnitada otse masina või seadme külge.

 

 

 

Meelespea:

 

  • Ära paiguta võtmekonteinerit otse vihma ja lume kätte. Niiskus, vesi ja jäätumine on koodluku suurimad vaenlased.
  • Kinnita konteiner alati tugeva aluspinnase külge. Nii on see piisavalt turvaline hoiukoht.
  • Vaheta tihti koodi vältimaks turvariski. Koosta vajadusel kooditabel 20 koodiga ja tõmba nimekirjast maha juba kasutatud kood.
  • Ära kasuta lihtsalt äraarvatavaid koode. See konteiner on turvaline ainult siis, kui võõras selle koodi ära ei arva. Vaata ka, et konteinerit kasutades ei näeks koodi keegi võõras, kellel selleks õigus puudub.

 

 

Luku-Expert soovitab:

 

 

Märksõnad: võtmete loovutamine, võtme üleandmine, võtme peitmine, turvakonteiner, varuvõti, võtme loovutamine, kuhu jätta võti, võti, võtmekonteiner, varuvõti, varuvõtmed, rippluku võti, tabaluku võti, võtmemaja, rendikorteri võti, hotellitoa võti, autovõti, võtme kopeerimine, võtme valmistamine, lisavõtmed, lisavõtil, võtmed, võti, lukud, lukk


 
 
 

 

Head Solutions Group OÜ

Priisle tee 10-6, 13914 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 info@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png