Blogi | LukuExpert
31.07.2019

Ukse kindel sulgumine sulguri abiga

Autor: Luku Expert

 

 

On iseenesestmõistetav, et kodu või töökoha välisuks on varustatud heade ja turvaliste lukkudega, kuid uksesulguri lisamisega pole veel harjutud. Milleks see toode hea on ning milliseid erinevaid omadusi sulgur pakub? 

 

 

Uksesulguri põhiliseks ülesandeks on sulgeda uks sujuvalt ja kindlalt. Oluline on see just talveperioodil, sest kes siis sooviks kallist kodusoojust õue lasta?

Uksesulgur Abloy
 

Samuti kaitseb sulgur ust kõva tuulega lahtipaiskumise eest — nii jääb terveks uks, välisfassaad, ukse hinged ja lukud. Uksesulgurid on vajalikud ustele, kuhu on paigaldatud elektrilukustus ja läbipääsusüsteemid ning kohustuslik tuletõkkeustes. Kokkuvõtvalt ustes, kus on vajalik alati kindel uste sulgumine.

 

Kuidas valida õige sulgur?

 

Selleks, et valida uksele õige sulgur on vaja teada ukse kaalu ja ukselehe laiust — erineva kaalu ja mõõduga ustele on olemas erinevad sulgurid. Suuremale ning raskemale uksele sobib tugevama sulgemisjõuga ja väiksemale ning kergemale uksele nõrgema sulgemisjõuga sulgur.


Olenevalt sulgurist on võimalik reguleerida ka selle sulgumiskiirust ja lõputõmmet. Selleks on sulguri korpuses olevad eraldi reguleerimisventiilid — nii saab ise sulgurit reguleerida vastavalt kasutusvajadusele.

 

Kui tunned, et ise ei oska leida päris sobivat uksesulgurit, küsi kindlasti nõu meie müügiesindajate käest kaupluses - nemad oskavad alati Sulle sobivaima lahenduse pakkuda!

 

 

ABLOY uksesulgurid töötavad väga laias temperatuurivahemikus

 

Aastaaegade vaheldumisel pole vaja sulgureid reguleerida, sest need töötavad sama hästi nii kuumas kui külmas. Suvel taluvad sulgurid välistingimustes soojakraade kuni +45 C ning talvel kuni -35C talvepakast. Eestis on selliseid temperatuure küll harva, kuid tooted on mõeldud ka ekstreemsemateks oludeks.

 

Sulgurite mitmekülgsed omadused

 

 

Sulgumisaeglustiga varustatud sulgur tasub valida juhul, kui uksest väljutakse näiteks lapsekäruga või on majas liikumispuudega inimene. Sellisel juhul ei hakka uks sulguma kohe peale avamist, vaid ootab teatud viivitusaja. Nii ei pea Sa uksest väljumisel kiirustama.

 

ABLOY uksesulgurite korpused on valmistatud valualumiiniumist, see annab sulgurile kulumiskindluse, pika eluea ning vastupidavuse ekstreemsetes kasutamistingimustes (näiteks laevade uksed). ABLOY tootevalikus on ka sulgureid, mis sobivad tuletõkkeustele.

 

Samuti on võimalik vastavalt uksetüübile valida uksesulgurile veovars; kas tavaline õlg- või liugveovars. Tootevalikus on olemas ka fikseeritav õlgveovars — see on eriti hea olukorras, kus uks on vaja avatud asendisse jätta pikemaks ajaks, näiteks kolimise või kauba laadimise ajaks.

Sulgurite värvivalik on lai: alumiinium (hõbedane), pruun, valge, must ja kuldne, samuti samuti roostevabast terasest, poleeritud messingist ja kroomitud pinnaga sulgurid. Nii leiab igaüks just enda ukse tüübi ja värviga sobiva sulguri.

 

Kuidas ja kuhu paigaldada?

 

Sulgurit võib paigaldada kas uksele või siis ukselengile — see oleneb juba kindlast uksetüübist ja omaniku soovist. Vajadusel kasuta paigaldusnurka või plaati. Samuti võib sulguri paigaldada kas avanemispoolele või ukse sulgemispoolele.

 

Kui aga sulgur ukse väljanägemisega mingil juhul ei sobi, on olemas ka peitsulgurid, mida on võimalik paigaldada ukselengi, ukselehe või põranda sisse. 

 

Uksesulgurite peamisteks kasutuskohtadeks on äri- ja büroohooned, kaubanduspinnad ja üldkasutatavad ruumid, kuid ka eramajade välisuksed ja trepikodade uksed vajavad kindlat sulgumist, et võõrad meie koju ei pääseks. Talvisel ajal annab uksesulguriga varustatud uks kindlasti ka võimaluse säästa küttekuludelt!

 

LukuExpert soovitab:
 

uksesulgurid, uksesulgur, moodnekodu, abloy, uks, kodusoojus, uksed, lukud, lukk, elektrilukustus, läbipääsusüsteemid, läbipääsusüsteem, tuletõkkeuksed, tuletõkkeuks, sulgemisjõud, sulgur, veovars, liugveovars, ukselenk, ukselink, võti, võtmed, avanemispool, sulgemispool, peitsulgur, nukkvõllmehhanism, säästa, küttekulud

 
 
 
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_tk3.png 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png