Blogi | LukuExpert
18.11.2013

Pagasi turvalisus

Autor: Luku Expert

5 nippi, kuidas kaitsta oma pagasit reisil

Reisides maailmas ringi mõtle ka oma pagasi turvalisusele! Ennetav tegutsemine annab Sulle reisil olles võimaluse kasutada oma kaasavõetud isiklikke asju. Samuti võid nii kindel olla, et koju jõudes saad rõõmustada kalleid inimesi nende kingitustega, mille oled reisilt ostnud.

 

 

Meil on Sulle nipid, kuidas saad reisida ilma, et peaksid muretsema kohvri kadumise pärast.

pagasi turvalisus

1. Kasuta TSA (USA lennuturvalisuse amet) poolt sertifitseeritud lukku. 

 

Selline lukk on lisaks koodile varustatud spetsiaalvõtmega, mis võimaldab pagasi turvakontrollil (TSA ja ka muude lennujaamade turvakontrollid) avada Sinu kohvrit lukku lõhkumata.

 

Kogu lennule minev pagas valgustatakse läbi, et vältida ohtlike ainete-vahendite sattumist lennukisse. Olenemata arenenud tehnoloogiast on neil aegajalt vaja füüsiliselt kohvrisisu üle vaadata.

 

kaablijuhe

 

2. Võta reisile kaasa kaablisidemed.

 

Vahel juhtub, et mõni lukk läheb katki või on vaja koti  sahtlid lukustada aga Sul ei ole selleks lukku kaasas. Kaablisidemega on kotisahtleid hea lukustada: pista side luku aasadest läbi ja tõmba kinni. See hoiab ära pisivargused, mis pannakse toime hetkel, kui Su tähelepanu on hajunud. Lisaks aitab see ära hoida pisivarguseid, mis pannakse toime äraantava lennupagasi käsitlemisel (keegi töötajatest ajab käe kotti ja võtab sealt esimese ettejuhtuva asja). Kaablisideme avamiseks tuleb see läbi lõigata. 

trosslukk

 

3. Kasuta trosslukku oma kohvrite ja kottide kinnitamiseks rongis või ootesaalis.

 

Pikkadel rongireisidel või ootesaalides ootamisel kipub uni peale tulema. Lukusta oma kohvrid toolijala või posti külge, et vältida lihtsalt "võtsin kaasa" vargust.

4. Märgista oma kohver selgelt eristuva märgisega.

 

Kurb on, kui hotellis või kodus avastad, et oled lennujaamast kaasa võtnud võõra kohvri. Veel hullem, kui keegi teine on võtnud Sinu kohvri enda oma asemel, kuna Sinu kohver polnud eristunud teistest sarnastest.

Kasuta erksavärvilist kohvrilipikut või seo näiteks värviline rätik ümber kohvri käepideme. Nii eristub Sinu kott nii Sinu enda kui ka teiste jaoks piisavalt.

 

 

 

5. Ära paki väärtuslikke esemeid (arvutid, fotoaparaat, elektroonika, ehted jne.) äraantavasse pagasisse.

 

Sellised seadmed võivad tekitada huvi lõhkuda Sinu kohvrilukud, ükskõik, kui turvaliselt Sa need lukustanud oled. Hullem veel, kui see saab aluseks Sinu kohvri kadumisele.

 

Lennujaamades kaob igal aastal tuhandeid kohvreid teadmata suunas. Suurem jagu neist jääbki leidmata ja on tegelikult organiseeritud varaste poolt välja smuugeldatud. Neil on tänu läbivalgustusele olemas info kohvrisisu väärtuse kohta.

 

 

Osta juba täna vajalikud lukud, et reisikiire jälle takistuseks ei saaks!

 

 

Luku-Expert soovitab:

 

 - Sterling koodlukk

 - Rattalukud

  

pagas, kohver, kott, reis, kingitused, pagasi turvalisus, kohvri turvalisus, kohvri kadumine, koti kadumine, pagasi kadumine, TSA, sertifitseeritud lukk, lukk, kood, spetsiaalvõti, lennujaam, turvakontroll, luku lõhkumine, kaablisidemed, kaabliside, sahtlid lukustada, lukustada, luku aas, luku aasad, pisivargus, pisivargused, käsipagas, trosslukk, rongijaam, rong, rongis, ootesaalis, ootesaal, kohvrilipik, käepide, äraantav pagas, kohvrilukud, kohvrilukk, kohvrisisu, rattalukud, rattalukk.


 
 
 

Kaido Sõmer

 
 

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png