Blogi | LukuExpert
27.01.2022

Tark õpib teiste vigadest, kas ka sina?

Autor: Riho Ever
Kõige hämmastavamad lood tulevad elust enesest. Ehk nagu inglise keeles öeldakse: truth is stranger than fiction
 
Tallinna–Tartu maantee ääres asub üks kinnistu, mille asukoha ja muud detailid enda teada jätame. Miks, see selgub kohe. 
 
Kord tuli selle kinnistu omaniku juurde (nimetagem teda Priiduks) noor ja esindusliku väljanägemisega mees. Ta tutvustas end Martinina ja tegi Priidule ootamatu ettepaneku.
 
Ma tahaksin teie talu juurde elektriautode laadija paigaldada,” ütles Martin. Teile see ette ei jää, paigutan siiasamasse tee äärde. Elekter on olemas, asukoht imeline. Maksan kulutatud elektri kinni pluss iga kuu sada eurot renti, kuidas kõlab?”
 
Priit jäi mõttesse ja vastas: Kas sada kakskümmend ei venitaks välja?”
 
Venitab muidugi, miks ta siis ei venita,” pistis Martin heatujuliselt naerma. Kas teeme lepingu ära?” 
 
Teeme muidugi, miks me siis ei tee,” oli nüüd Priidu kord heatujuliselt naerma puhkeda
 
Umbes nädal hiljem sattus Priit klassivend Antsuga rääkima. Ants on samuti ettevõtlik mees, elab Tallinnas ja tegeleb kolimisäriga. Priit rääkis sõbrale tehingust, mille oli Martiniga sõlminud.
 
Hull oled?” pistis Ants peaaegu röökima. Miks sa ise laadijat üles ei pannud? Miks sa selle tulu kellelegi teisele lubasid? Kui pikaks ajaks sa lepingu tegid?”
 
Kahekümneks aastaks,” pomises Priit vastuseks.
 
Kahekümneks?” hakkas Ants peaaegu nutma. „Kas sa saad ikka aru, millise kullajõe sa sandikopikate eest kellelegi teisele andsid? Kahekümne aasta pärast teenib see mees sama palju kui terve Adavere Circle K! Teenib juba palju varem! Miks sa minuga ei rääkinud  ma oleksin sulle kohe öelnud, et laadija tuleb ise üles panna ja papp endale jätta!”
 
Tark õpib küll teiste vigadest, ent paraku on Priidu-tüüpi inimesi veel. Ja seda lihtsam on Martini-sugustel meestel maas vedelev raha kõigi Priitude käest endale kahmata. 
 
Sina oled õnneks targem! Sina tead, et see oluline investeering  elektriauto laadija  tuleb juba täna ära teha. Eriti muidugi siis, kui sul on strateegiliselt heas asukohas kinnisvara. Elektriautode laadijad tekivad bensiinijaamade asemele ja keegi ei takista sul oma kinnistul lisa teenida.
 
Juba 2021. aasta novembris olid Eestis registreeritud autodest 7% elektrilised. Ei ole kaugel aeg, mil elektrisõidukid kõigist müüdavatest autodest 20 või isegi 50 protsenti moodustavad. Elektriauto omanik valib aga teenusepakkujaid ja peatuspaiku selle järgi, kus tal on võimalik oma autot laadida.
 
Täna on vabasid ampreid lihtne saada. Peagi jõuab kätte aeg, kus nende kasutamine on suurenenud, ning kes ees, see võidumees. Nii et kui sul on pood või hotell või mõni muu kinnistu, siis ära lase kellelgi teisel sinna elektriautode laadijat paigaldada. Võta see õigusega sulle kuuluv tulu endale. 
 
Kuidas? Anna endast meile märku ja räägime lähemalt

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png