Blogi | LukuExpert
10.06.2021

Minu kuuri ei murra keegi sisse!

Autor: Riho Ever
Minuga ei juhtu see mingil juhul!
 
Ma ei jää haigeks.
Ma ei kaota tööd.
Minu säästud ei kao kuhugi.
Ma ei satu liiklusõnnetusse.
Minu kuuri ei murra keegi sisse.
 
Kuni see juhtub. 
 
Arvad, et kõik sissemurdmise ohvriks langenud inimesed uskusid, et see nendega juhtub? Muidugi mitte: enamik inimestest on tõsimeeli veendunud, et halvad asjad võivad küll juhtuda, kuid mitte nendega. 
 
Tarku ja veel targemaid inimesi eristab üks oluline tunnus: esimesed hakkavad probleemiga tegelema siis, kui see on käes; teised hoiavad probleemi tekkimise eos ära.
 
Kes pagan oma kuuriukse korralikult lukku paneb, eks? Piisab haagist või nöörijupist, mis ust kinni hoiab. Ei mingit kaitset, niisiis. 
 
Küll aga hoiab suur hulk inimesi kaitseta kõrvalhoonetes esemeid, millel on oluline väärtus: jalgrattad, tööriistad ja nii edasi. Ning sel ajal, kui sina kodus rahulikult magad, viiakse väärtuslikud asjad minema. 
 
Kui sul on täna kasvõi tund vaba aega, vaata üle oma kõrvalhoonete lukustus ning vaheta vajadusel vanad lukud uute ja turvalisemate vastu. Parem karta, kui kahetseda. 
 
Ära lähtu põhimõttest mida odavam, seda parem”. On kuulus ütlemine: selleks, et saada odav ja hea asi, tuleb osta mõlemad  nii odav kui hea. Hangi endale hea lukk ning jäta odav hankimata. Seda enam, et korralik lukk polegi odavast teab kui palju kallim.
 
Kui palju kuuriukse luku peale kulutada? Appi tuleb kuulus ja lollikindel valem: lukustusele on mõistlik kulutada 20% sellega kaitstava vara väärtusest. Väärtuste all tuleb mõista kõike, mis vargale huvi võiks pakkuda. 
 
Löö oma tööriistade, jalgrataste, muruniiduki ja muu nodi hinnad kokku ning jaga tulemus viiega. Saadud summa kuluta lukkudele. Tõenäoliselt sul nii palju ei kulugi, aga vähemalt jätad 5-eurose haagi ostmata, kui aru saad, milline su lukkude eelarve tegelikult peaks olema. 
 
Parim lukk kõrvalhoone kaitsmiseks on tabalukk. Odavad tabalukud on pahatihti nõrga korpuse, peenikese sanga ja väikese võtmega. Samuti arvatakse sageli, et suur lukk on turvaline lukk, enamjaolt on need valmistatud aga pehmetest metallidest ning ei paku sissetungi korral head kaitset. 
 
Tabalukk võiks olla karastatud sangaga ning lukukorpus peaks olema valmistatud messingist või terasest. Taoliste lukkude puhul on suur lukk võrdub hea lukk” väide õige! 
 
Kuidas ja millist tabalukku aga valida, sellest juba järgmisel korral! Täna tee jalutuskäik kuuri juurde ja vaata üle, kuidas see praegu suletud on. Ning tee siis vajalikud ja kiired otsused  ühest küljest võib tekkida ah, aeg on!” kiusatus, teisest küljest võib juba hilja olla, kui lõpuks aeg tekib!

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png