Blogi | LukuExpert
01.04.2021

Appi, mis nüüd saab?

Autor: Riho Ever
Mis on su elus kõige tähtsam asi? Milleta sa kohe kuidagi hakkama ei saa?
 
On see su pere? Auto? Krediitkaart? H&H jope? Pass? iPhone?
 
Mis sa siis teed, kui mõni neist ära kaob? Abikaasa leiab armukese, auto aetakse ära, krediitkaart aegub, jope rebeneb, passi väljastanud riik lakkab olemast, telefon kukub tükkideks… Mis sa sellisel juhul teed?
 
Teadagi mis: lood uue pere, ostad järgmise auto, taotled veel vingema limiidiga krediitkaardi, soetad veel ilusama jope, valid järgmise kodakondsuse, hangid moodsama telefoni. 
 
Väga lihtne.
 
Aga mis saab siis, kui sa oma võtmekaardi ära kaotad?
 
Võtme-mis?
 
VÕTMEKAARDI su elu absoluutselt konkurentsitult vastuvaidlematult kõige tähtsama olulisema kallima asendamatuma asja! 
 
Oleme võtmekaardist varemgi kirjutanud ja küllap kirjutame tulevikus veelgi. Lühidalt seletades on võtmekaart visiitkaardisuurune kaart, kuhu lukumüüja märgib võtmekoodi, võtmete arvu ja kaardi väljastuskuupäeva. Kes iganes su koduukse võtmeid tahab tellida, peab selle kaardi ette näitama. Ilma kaardita ei saa. 
 
Miks see hea on? Miks on võtmekaart su elu absoluutselt konkurentsitult vastuvaidlematult kõige tähtsam olulisem kallim asendamatum asi?
 
Mõtle ise! Kui palju võib linna peal su koduvõtmeid liikvel olla? Palju rohkem, kui esmapilgul arvad: remondimehed, üürilised, AirBnb kunded, tütre peikad, poja sõbrad, postiljon, koristaja, torumehed ja nii edasi. Täpsem küsimus oleks: kellel su võtmeid ei ole?
 
Novot! Seepärast sa oma võtmekaarti armastadki: selle abil saad ainult sina oma kodule uusi võtmeid tellida. Ei ole nii, et suvaline jorss Kaubamaja lukumeeste juurde marsib ja endale su häärberi võtmed valmistada laseb.
 
Aga mis saab siis, kui su võtmakaart ära kaob? Pole kaarti, pole elu! Eks?
 
Peaaegu. Aga…
 
Tegelikult on LukuExperdil ka selle katastroofi puhuks lahendus. Lihtsam kui arvad.
 
Nimelt tuleb võtmekaardi kaotuse korral võtmepesa uutele võtmetele ümber kodeerida või südamik välja vahetada. Turvalisus ennekõike! Kui tegemist on ühistu või bürooga, tuleb ühendust võtta haldajaga, kes on hoone lukustussüsteemidest teadlik.
 
Ja kuna LukuExperdi esindused on ka pandeemia ajal kõik avatud, pole sul vaja valitsuse järjekordset otsust oodata: astu kasvõi kohe meie juurest läbi! Nii ei juhtu midagi hullu, kui oma elu absoluutselt konkurentsitult vastuvaidlematult kõige tähtsama olulisema kallima asendamatuma asja ära kaotad! 

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png