Blogi | LukuExpert
29.10.2020

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka äpist abi!

Autor: Luku Expert
Kellele ei meeldiks vanu ütlemisi kaasajastada! Meile meeldib kah ja siin on tänased tulemused:
 
Mis kinni ei jää, saab lukku löödud!
Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka äpist abi! 
 
Kirjutasime hiljuti elektrilukustusest ja sellest, kuidas uksi ja väravaid ülejäänud majapidamisega siduda. Tuled koju, uks läheb ise lahti, esikutuled süttivad, elutoast kostab mõnus muusika, kohvimasin hakkab ise tööle ja sinu asi on ainult diivanile maanduda. Ja kõike ilma füüsilist võtit lukuauku toppimata! 
 
Äge, kas pole? On muidugi. Ja täiesti võimalik, sealhulgas sinu kodus. 
 
Nüüd on aeg rääkida konkreetsetest lahendustest. LukuExperdi tootevalikus on neid palju, kuid kõige populaarsemateks on kujunenud nutikas lukukomplekt HS31B ja koodpaneel HS12WBF. Pealtnäha kaks täiesti erinevat toodet, mida seob oluline tunnus: mõlemad töötavad ühe ja sama TTLock äpiga ning mõlemad on üle interneti juhitavad. 
 
Pangem end korraks inimese olukorda, kes korterit välja üürib, olgu siis pikemaajaliselt või AirBnb kaudu. Kujutlegem situatsiooni, et ta on kusagil Taimaal või Lõuna-Aafrikas puhkust nautimas, kuid üürnik tahab korterisse sisse pääseda. Kuidas omanik sellises olukorras võtme üle annab? Palub naabrimehel uks lahti keerata? Aga mis siis, kui ka naabrimeest kodus pole?
 
Samasugune olukord võib tekkida ka korteris, mida välja ei üüritagi. Näiteks on laps võtme kooli unustanud või tuleb ämm ootamatult külla (sellised asjad juhtuvad, midagi ei ole teha!). Korteri omanik on aga tööl ega saa keset päeva minema jalutada lihtsalt selleks, et uks lukust lahti keerata.
 
Kumbki probleem pole surmatõbi, järelikult saab äpist abi! Üks võimalus on TTLock, mis laseb ukse luku koode üle interneti saata ning neid koode vajadusel muuta. Eelduseks on selle äpi allalaadimine, millega saab hakkama iga üürnik, laps ja isegi ämm! 
 
Mis aga veelgi lihtsam: uks avaneb ka äpita. LukuExperdi abiga saab iga inimene oma ukse luku koodiga varustada, hädaolukorras tuleb see lihtsalt SMS-iga või Messengeris teele panna. Ämm jõuab ukse taha, sina saadad talle koodi ning ämmal pole vaja muud teha kui see sisestada. 
 
Aga selline kood on ju nii ehk naa igal uksel? Kuidas see lihtlabasest fonolukust erineb?
 
Just siin tulebki mängu elektrilukustuse tõeline väärtus: koode on võimalik genereerida erinevaid, täpselt selliseid, nagu üks või teine olukord nõuab. Alalise koodiga avaneb uks ükskõik millal, ajalisele saab aga piiranguid määrata: kood kehtib kuupäevast kuupäevani, võimaldab ühekordset sissepääsu, ja nii edasi. Korteriomanikul õnnestub tekitada ka custom-koode, mis kehtivad näiteks teatud nädalapäevade teatud kellaaegadel. Kõiki koode on lihtne kustutada ja nii pole põhjust karta, et koduukse elektrooniline võti „rändama” läheb või häkkerite käes ohtlikuks osutub. 
 
Eriti põnevaks muutub asi siis, kui omanik soovib eri linnades erinevaid pindu hallata. Sellisel juhul on võimalik luua adminkood kõikidele seadmetele, mis tagab ligipääsu igas linnas olevasse üürikorterisse või kontoriruumi. Kui ühes hoones on mitu üürikorterit, siis saab luua ka lukugruppe, näiteks korruste kaupa. Rääkimata logi pidamise ja jälgimise võimalusest: see näitab ära, kes ja millal uksest sisenes, kas sisenemiseks kasutati sõrmejälge, koodi või mõnda muud moodust. 
 
Kuidas kõik loetletud võimalused (ja kümned, mida siinkohal nimetada ei jõudnud) enda kasuks tööle panna? Väga lihtsalt: võta meiega ühendust ja me loome sulle täpselt sellise lahenduse, nagu vaja!  

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png