Blogi | LukuExpert
17.09.2020

Kes tahab juba täna ulmefilmis elada?

Autor: Luku Expert

Eesti popmuusikas on kaks olulist laulu, mis tänapäeval ootamatult aktuaalseks muutunud: Paradoksi „Ära möödu must lähedalt” ning Anne Veski „Jätke võtmed väljapoole”. Esimene manitseb koroona tingimustes üksteisega distantsi hoidma ning teine tuletab meelde, et isegi ukselukud võivad viirust levitada. 

 

Maailm on muutunud ja temaga koos muutuvad võimalused uste lukustamiseks. Kurjad pisikud ronivad isegi võtmete kaudu ohvri organismi, seetõttu tuleb moodsas maailmas tähele panna, kuidas me koju või kontorisse saabudes lukustussüsteemidega suhestume. 

 

Päris sajaprotsendiliselt puutevabu lukustuslahendusi on tegelikult ainult üks: kontaktivaba kaardiga juhitav ukseautomaatika. See süsteem on peaaegu kuulikindel ning mugav: lisaks kaardile saab taolist lukku opereerida puldi või äpiga. Olenevalt objekti iseloomust ja kliendi vajadusest peaks sellise lahenduse korral seespool paiknema mikrolaineradar või puutevaba exit-lüliti. 

 

Radar on peen riist, mida kasutatakse valdavalt kontorites ja kauplustes, kus sissepääs peab olema juhitav teatud kellaajast kellaajani ning sissepääs võiks ideaalis olla vaba kõigile klientidele. Kortermajade või eramute sissepääsude kontrollimisel pole taolisest lahendusest kasu, sest neis peab sissepääs olema tagatud vaid elanikele ning kutsumata külalised võiksid end esmalt tutvustada. 

 

Ka geopositsioneering on üks sissepääsude avamise võimalustest. Seda kasutatakse autoväravate, garaažiuste ja tõkkepuude puhul: mitte ainsat füüsilist liigutust, lukk saab ise aru, kui kasutaja mobiiltelefon lähedusse jõuab, ning sissepääs avaneb kui võluväel. 

 

On veel üks peenemgi – ent sellevõrra kulukam – puutevabade lukustussüsteemide kategooria. Tere tulemast tulevikku: põhimõtteliselt võib iga eestimaalane oma koduukse silma-iirise või näotuvastusega avanema panna! Piiriks on vaid rahalised võimalused, sest ulmefilmidest tuntud lukud on küll kättesaadavad, ent kaunikesti kallid. Kel aga tahtmist ja võimalusi, võib end kasvõi homme filmi „Mission Impossible” kangelasena tunda.  

 

Puutevabu lukustuslahendusi jagub niisiis igale maitsele ja eelarvele. Tuleb vaid LukuExperdist läbi astuda või meile kirjutada, edasine on juba puhtalt läbirääkimiste küsimus. Kindel on aga see, et puutevaba luku leiab meie abiga iga inimene. 

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_tk3.png 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png