Blogi | LukuExpert
15.11.2019

Yale Doorman igapäevakasutaja silme läbi

Autor: Luku Expert

 

Juttu on nutilukkudest olnud küll ja veel. Meie LukuExpertis soovime alati pakkuda parimaid ja kindlaid lahendusi. Eestis ja mujal Põhja-Euroopas on praeguseks kindlalt üks levinumaid nutilukke just Yale Doorman. Seepärast otsustasimegi selgitada välja selle luku head ja vead kasutajakogemuse läbi. Intervjueerisime hiljuti meilt luku soetanud Andrust ning uurisime, kuidas tema senine kogemus lukuga on elu mugavamaks muutnud.


 

Kuidas on muutnud Yale Doorman Sinu igapäevaelu?

 

Esialgu muutus elu justkui keerulisemaks – vajas palju harjumist ning luku hingeeluga tutvumist. Kui aga mõnda aega oled kasutanud ja seadistused tehtud, saab kõik kiirelt selgeks.

 

Üks suurimaid mugavusi, mis nutilukuga tekkis - ma vabanesin võtmetest. Lisaks tekkis mul 3 erinevat võimalust, kuidas uksest siseneda – kiibiga, koodiga või nutitelefonist. Nutitelefonist saan ust avada ka ise eemal olles või näiteks nutikella kasutades.

 

Kuna soetasin Yale Doormani koos HUBiga, on mul võimalus hiljem lisada ka valveseadmed ja -kaamerad juurde, mis lõpuks moodustavad ühtse terviku kodu turvalisuse tagamisel. Kogu tegevus on hallatav läbi HUB keskseadme ja ühe äplikatsiooni läbi.

 

Kas tootel on ilus välimus?

 

Jah, lukukomplekt uksel näeb atraktiivne ja ilus välja. Hõbe värv sobib väga hästi lukuga. Kui võrrelda nüüd Doormani varasema tavalukuga, on ta kindlasti suurem, kuid mitte midagi silmahäirivat.

 

Kas paigaldusega said ise hakkama? Või vajasid selle jaoks abi?

 

LukuExpertist anti mulle kaasa ka paigaldusjuhend, mille abil ma ilmselt oleksin hakkama saanud. Mul puudus varasem kokkupuude lukkude, eriti elektroonilistega, seega jätsin paigalduse asjatundjate hooleks. Mine tea, mis juhtuda võib ning lõpuks vajan ikkagi tehniku abi.

 

 

Kas lukul esineb ka puudusi?

 

Algul oli minu jaoks pisut ebamugav see, et lukuga polnud võimalik ühildada ühtki teist kiipi peale Yale enda kiipide – kui sul on mitmes kohas nutikad läbipääsud, soovid ideaalis ikka üht kiipi, millega igale poole pääseda. Turvalisuse kaalutlusel on see mõistetav, sest välistab odavate ja ebakvaliteetsete kiipide kasutamise. Õnneks peale veidi pusimist sai selgeks, et Yale kiipidele on võimalik salvestada teiste läbipääsude õigusi ning siiski saan hakkama ühe kiibiga taskus. Küll aga kiibi kuju on suhteliselt ebapraktiline, mistõttu ei saa ma teda näiteks panna kaarditaskusse.

 

Teine tähelepanek oli see, et kui hakkasin telefoni ühildama lukuga, avastasin et Yale äplikatsiooni App Store’s mul ei näita. Selgus, et iOS kasutaja jaoks on võimalik luua äpis konto ainult siis, kui sinu konto on registreeritud Euroopasse.

 

 

Kas ja kui kaua nutilukuga Sina-peale saamine võttis aega?

 

Toote põhilistest funktsioonidest sain üsna kiirelt aru. Kui aga hakkasin lukku programmeerima, oli seal minu jaoks üllatusi varuks palju. Üritasin lukku ise seadistada oma äranägemise järgi, kuid vahepeal tekkis ikkagi vajadus haarata juhend ning lähtuda sellest.

 

Küll aga pean välja tooma, et telefoniäpp on mõningate puudujääkidega. Üldised seadistused on kergelt tehtavad, kuid kui hakkad detailidesse laskuma, siis läheb elu huvitavaks. Näiteks kasutajatele PINi seadistamine on üsna probleemne ning puudub info, kas juba eksisteerib kood või mitte. Samuti ei tööta graafikuga koodiõiguste seadistamine nii, nagu ta võiks. See tekitab palju segadust ning on lihtsale inimesele raskesti mõistetav, lisaks puuduvad ka täpsed juhised selle kasutamise kohta.

Yale Doormani on võimalik avada ka nutikellast!

Millised on Sinu lemmikfunktsioonid?

 

Kasutan ukse avamiseks enamasti hoopis nutikella, mis on ühendatud minu telefoniga. See on väga mugav viis ning ei pea telefoni taskust otsima, et ust avada. Kahjuks puuduvad Eestis eSim võimalused nutikelladele, mis võimaldaks telefoni sootuks koju jätta.

 

Kas sa tunned end turvaliselt nutilukuga?

 

Ma usun, et ta on turvalisem kui võtmega avatav lukk – võti võib alati ära kaduda!

 

Loomulikult pead hoidma ülevaadet, kellele ukseavamisõigusi annad, näiteks remondimehele lubad ligipääsu ainult üheks päevaks ning peale lahkumist ka koheselt selle tühistad. Kui laps kaotab võtme, siis varasemalt tulnuks osta uus lukusüdamik – nutilukuga aga tühistan kadunud kiibi õigused.

 

Põhituum aga nutilukkude turvalisuse puhul on hoopis mujal – turvaprotokollide pidavuses ma ei kahtle. Kui usud erinevaid vandenõuteooriaid, siis see lukk ilmselt pole sinu jaoks. Kvantarvutiga ehk tõesti on võimalik lukk lahti muukida, kuid kes kasutaks seda nii lihtsatel eesmärkidel.

 

 

Millistele inimestele nutilukk enim sobiks?

 

Yale Doorman sobib hästi peredega inimestele või neile, kes liiguvad palju.

 

Kui peres on mitu inimest, kes igapäevaselt lukku kasutavad, on selle haldamine lihtne. Aeg-ajalt on vaja ka avada uks distantsilt – ma ei pea enam füüsiliselt selleks kohal olema. Teinekord võib ka laps kaotada kiibi või unustada koodi, siis telefonist saad ukse avada paari nupuvajutusega. Võimalusi on lihtsalt palju rohkem.

 

Kindlasti on see ka ideaalne lahendus airBNB ja apartmenti pidajatele, kel puudub vajadus anda üürnikele füüsilisi võtmeid kohapeal – lihtsalt lood koodi, mille rendiperioodi lõppedes tühistad.

Kas toote hind on õige?

 

Kindlasti. Kui hakkasin võrdlema tava- ja nutiluku hindasi, oli vahe peaaegu olematu. Nutiluku funktsionaalsus ja võimalused õigustavad enda hinda täielikult.

 

 

Kuidas hindad üleüldist kasutajakogemust 10-palli skaalal?

 

Telefoniäpile annaksin 7, see vajab veel pisut arendamist.
Lukule annan aga kindlasti 10 punkti – väga viisakas, töötab hästi ja võimaluste rohkus üllatab mind siiani.

 

 

 

 

Kui ka Sinul tekkis soov võtmevaba elu järgi, leiad LukuExpertist Yale Doormanile mitmeid häid pakkumisi!

 

 

 

Yale Doorman hõbe 395€ Yale Doorman valge + HUB 499€ Yale Doorman must + HUB 499€
 

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png