Blogi | LukuExpert
31.08.2012

Kõrvalhooned 1. osa

Autor: Luku Expert


Kaitse oma maja kõrvalhooneid - vali turvaline lukustus

 

Samal ajal, kui Sina magad kodus rahulikku und, võivad vargad murda sisse Sinu maja kõrvalhoonetesse.

 

Tihti pannakse suurt rõhku elumaja turvalisusele, ent garaažis ja kuuris peituva vara kaitsmine jääb hooletusse.

 

Tegutse kohe - vaata üle oma kõrvalhoonete lukustus ning vajadusel vaheta vanad lukud uute ja turvalisemate vastu.

 

Meie kogemuste põhjal soovivad inimesed sageli hakkama saada võimalikult väikeste kulutustega. 
 
Tegelikult tuleks lähtuda suhtest 1:5, s.t. lukustusele on mõistlik kulutada 20% sellega kaitstava vara väärtusest. Väärtuste alla mõeldakse siin kõike, mis võiks vargale huvi pakkuda. 
korvalhoonete-turvalisus

Salalukk ja pindlukk

                

 

Kõige efektiivsema turvalisuse tagab salalukk. See on väljast vaadates nähtamatu ning lukustab ukse sissemurdjale teadmata kohast. Salalukk tuleb ise välja mõelda ja käepärastest vahenditest ehitada.

 

Pindlukk kinnitatakse ukse pinnale sissepoole ning seda on ka kerge paigaldada. Iselukustuv lukk tagab, et kuuri uks on alati lukus.

 

 

Tabalukk (ripplukk)

Kuure lukustatakse sageli tabalukkudega, sest neid on lihtne kasutada ja nad sobivad ka selleks otstarbeks hästi.
Ära alati eelista odavat hinda - võid saada endale luku, mis on nõrga korpuse, peenikese sanga ja väikese võtmega.


Sageli arvatakse, et suur lukk on turvaline lukk. Enamjaolt on aga suured lukud valmistatud pehmetest metallidest ning ei pakugi sissetungi korral head kaitset. 

See-eest tasub vaadata, et lukk oleks karastatud sangaga ning lukukorpus  ise oleks valmistatud messingist või terasest. Taoliste lukkude puhul on õige väide, et mida suurem on lukk, seda rohkem peab see vastu murdmisele.

Abloy tabalukk

Abloy on tabalukkude valmistamisel klass omaette. Abloy tabalukud eristuvad teistest oma töökindluse, pikaealisuse ning ilmastikukindluse poolest.


Just talvisel kasutusperioodil tuleb esile Abloy rippluku suur eelis - külmumiskindlus. Kui tavalised tabalukud jäätuvad külmade tulles kinni ning võtit ei ole võimalik lukku sisestada, siis Abloy lukku võid usaldada. Sinna saad võtme alati ilusti sisse ja lukk töötab korralikult.

 

Sellise lukuga ei jää Sa kunagi ukse taha, sest tänu ketasmuukidele on võimalik isegi jäätunud Abloy lukku avada.

 

Kuidas tabalukku valida

 

Abloy ripplukk pl 330                                  

 

Lukku valides pea silmas, milliseid väärtusi see lukk hakkab kaitsma. Kui kasutad odavat Hiina ripplukku, saab selle murdmisega hakkama igaüks, kes vähegi vaeva viitsib näha. Meie soovitame korralikku Abloy 3-5 klassi tabalukku, mis paneb tõsisemagi varga taanduma.

 

Ainult korralikust ripplukust jääb siiski väheks, valida tuleb ka turvaklassile vastavad lukuaasad. Odavate tabade jaoks on mõeldud lihtsad plekkaasad, mida on kerge kangiga maha murda või lõikerangidega läbi hammustada; sellistel aasadel on tihti isegi kinnituskruvi pead väljastpoolt näha.

 

Soovitame kasutada korralikku lukuaasa, mis osaliselt varjab luku. Selline lukuaas, mis on kinnitatud ümarpeapoltidega läbi ukse, annab parema kaitse nii murdmise kui ka läbilõikamise vastu. 

Kinnita väärtuslikud esemed

Tabalukuga on võimalik seadmeid tugevalt konstruktsioonide külge kinnitada. Selleks kasuta karastatud ketti, mida on saadaval erinevas pikkuses ja läbimõõdus. Mida paksem on kett, seda vastupidavam on see murdmisele ja lõikamisele.

 

Kui Sa hoiad jalgrattaid, mootorrattaid või rollereid kuuris, soovitame need alati lukustada. 

Pööra tähelepanu võtmetele

Filmidest tuntud juuksenõela või kirjaklambriga luku avamine on odavate ripplukkude puhul täiesti võimalik. Mida väiksem on tabalukk ja selle võti, seda vähem on lukustuvaid muuke. Kui lukustuvaid elemente on vähe, on seda lukku muukimise teel kergem avada. Kuna muukimine ei jäta väliselt nähtavaid jälgi, siis on võimalik korda saata salajasi vargusi, mis jäävad mõneks ajaks märkamatuks. Kui varguse avastad ja politsei kutsud, ei olegi ehk enam võimalik vargust tuvastada

 

Kontrolli, kas Sul on alles kõik ripplukuga ostetud ja lisaks valmistatud võtmed. Kui mõni võti on kadunud, on odavam lukk välja vahetada. Kallimat lukku on mõttekas ümber sarjastada. Hoia oma võtmeid hoolikalt, sest neist on võimalik kergelt lisakoopiad valmistada.

 

Kui soovid kõrgemat turvalisust, siis kasuta Abloy Novel või Abloy Protec võtmega tabalukku. Sellise lukuga tuleb kaasa võtmekaart ilma milleta lisavõtmeid valmistada ei saagi.
Seega on Sinul täielik kontroll olemasolevate võtmete üle ning kellelgi ei õnnestu neid Sinu teadmata kopeerida. 


Väga suur osa vargustest pannakse toime lukustamata uste kaudu. Kontrolli alati üle, kas uks on lukustatud.
 

Vaata juba täna üle oma lukustuse nõrgad kohad ja asu neid kas või järk-järgult kindlustama.

 

 
Luku-Expert soovitab:

 - Tabalukk Abloy 340 või Abloy 341
 - Odavamad ripplukulahendused
 - Ripplukk IBFM 99 60 mm

 - Tabaluku aasad Abloy PL201 ja PL202

 - Iselukustuv pindlukk Santos 265 

 

 

 


 
 
 
 

Artikli märksõnad: Tabalukk, ripplukk, pindlukk, snepperlukk, tabaluku aasad, lukustatav riiv, Abloy tabalukk, Abloy lukk, Abloy ripplukk, luku õlitamine, luku hooldus, võtmekaart, lukkude sarjastamine, garaaži lukk, garaaži lukk, garaaži turvalisus, ukselukk

Head Solutions Group OÜ

Priisle tee 10-6, 13914 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 info@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png