Blogi | LukuExpert
07.06.2017

Aknafiksaator ja lukustatavad lingid

Aknafiksaator ja lukustatavad lingid - turvameede nii lastele kui varaste vastu.
 

Soojade suveilmadega tekib meil soov lasta tuppa värske suveõhk. Lahtise aknaga tubade tuulutamine peidab endas aga mitmeid riske.

Madalamatel korrustel on oht langeda juhusliku varguse ohvriks, mis toimuvad sageli just lahtise akna kaudu.

Samuti võib pisiperel mänguhoos või lihtsalt uudishimust tekkida soov avada aken /rõduuks, kui nad ka vaid viivuks on järelevalveta jäänud.

Kahjuks on aknast ja rõdudelt alla kukkunud laste arv viimaste aastate jooksul aina suurenenud.
Lapsed kipuvad sageli olema nutikamad ja leidlikumad kui arvame, avades iseseisvalt nii kinniseid kui tuulutusasendis aknaid ja uksi.
Sageli pole aga pere väiksematel liikmetel piisavalt ohutunnet ja nõnda võibki tagajärjeks olla õnnetus. 

 

Õnnetuste ärahoidmiseks on olemas aga mitmesuguseid lihtsaid lahendusi nagu fiksaatorid ja lukustussüsteemid, mis võimaldavad akna või rõduukse fikseerida teatud asendisse või tagada, et neid ei oleks võimalik üldse ilma võtmeta avada. Lahtise akna puhul ei lase fiksaator pisiperel akent täielikult avada ja lukustatavad lingid tagavad, et laps akent või rõduust iseseisvalt lahti ei saaks teha.  
 
Taolised lahendused hoiavad eeskätt ära õnnetusi, kuid kaitsevad ka akent ennast ja teevad kodu turvalisemaks. Fiksaatorit kasutades ei pea ka muretsema, et tõmbetuul akent lõhuks. Samuti on näiteks trossiga akna avamistõkesti nuhtluseks varastele, kes kasutavad ära soojal ajal avatud aknaid ja rõduuksi. Trossiga fiksaatorit on samuti lapsel raskem iseseisvalt lahti saada.  
 

„Akende ja rõduuste lahti hoidmisel tuleb olla ettevaatlik ning esimestel korrustel ei tasu neid öösel ja eemal olles tuulutusasendisse jätta. Soovitame olla avatud akendega hoolikas ning kasutada lukustatavaid linke ja fiksaatoreid, eriti kui peres on lapsed.“ sõnas Luku - Expert OÜ tegevjuht Riho Ever.

Vastavalt vajadusele ja akna või ukse tüübile on olemas mitmesuguseid lahendusi: 
 

1. Akna tuulutusfiksaator. Leidub nii sissepoole kui väljapoole avanevatele akendele. Lukustub automaatselt, kui akent avatakse. Fiksaatori funktsioon taastub peale akna sulgemist automaatselt. 

    


2. Akna avamistõkesti, mis piirab akna avamist vastavalt paigaldusele. Leidub nii nööri kui trossiga variante. 

     


3. Akna lukusüsteemid, mille alla kuuluvad nii võtmega kui koodiga lukustatavad lingid.  

                              

NB! Selleks et tagada laste ohutust, peaks kasutama tuulutusfiksaatoreid koos avamistõkestitega, kasutama võtmest lukustatavaid aknalinke ja suluseid. Kui see aga pole võimalik, peaks lingid üldse küljest lahti võtma ja asendama pimekilpidega. 

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png