Blogi | LukuExpert
17.03.2017

Kindlus Sinu kodus

Kuidas kaitsta oma vara?

Suur osa sissemurdmisi kodudesse toimub päevasel ajal, kui inimesed on tööl-koolis-poes ja vargad teavad, et saavad segamatult tegutseda. Varas ei ole rumal, ta on meist alati ühe sammu võrra ees. Varga igapäevatöö on mõelda välja uusi võimalusi, kuidas kõige kiiremal ja märkamatumal viisil võõrast vara omandada.

Üldiselt ei ole inimestel väärisesemed, tähtsad dokumendid ja sularaha hoiustatud seifis, vaid kenasti paigutatud riiulile, raamatu vahele või peidetud pesusahtlisse. Hinnalised esemed asuvad tavaliselt sellistes kohtades, kust varas otsib esimesena. Nimekiri kohtadest, kus ei ole mõtet endise varga sõnul raha ja väärisesemeid hoida on järgmine: mööbli sees, riiete ja raamatute vahel, ventilatsioonišahtis, madratsi all, pildiraamides, vaiba all, köögikappides, WC loputuspaagis, omatehtud peidikutes. Sealt otsib varas esimesena. Me keegi ei soovi koju jõudes näha vaatepilti, kus elamine on tagurpidi pööratud ning meie isiklikke asju puudutanud võõrad käed. Lisaks on ära viidud hulgaliselt meile hinnalisi esemeid. Üheks kõige lihtsamaks ja ka odavamaks lahenduseks on soetada koju seif, mida varas ei saa endaga kiirelt kaasa haarata.
 

3 levinumat arusaama, mis teevad varga elu lihtsaks  

 1. Mul pole kunagi vargad käinud ja tõenäosus langeda varguse ohvriks on üliväike.
 2. Minu kodul on korralik lukk ees ja varast sellest läbi ei tule. Tegelikkuses tuleb varas igast lukusüsteemist läbi, küsimus on ainult ajas ja müras.
 3. Minult pole midagi varastada. Reaalses elus leiab varas alati, mida varastada ja rahaks teha.
   

Kuidas varas mõtleb?

 1. Tuleb sinna, kust on võtta. Varas teeb hoolikalt kodutööd. Ta jälgib nii lähedalt kui kaugelt, kuhu on kõige kasulikum sisse tungida.
 2. Hea saak on vanemad inimesed, kes pensionipäeval raha kontolt välja võtavad ja kodus sukasäärde, madratsi alla või pesu vahele peidavad. Sealt on igapäevaselt hea võtta ning kes see jõuab ka igapäevaselt seal pangaautomaadis raha võtmas käia.
 3. Käivad avatud silmadega ringi ning tungivad 1. korruse- ja katusekorteritesse avatud akna või rõdu kaudu. Eramajadesse peamiselt terrasside uste või tuulutusasendisse jäänud akna kaudu.

 

7 põhjust, miks soetada endale koju seif?

 1. Kui soovid, et Sulle väärtuslikud dokumendid, ehted ja sularaha ei osutuks varga magusaks saagiks. Juhul kui ta peaks Sinu koju mingil põhjusel sisenema.
 2. Kui soovid kiirelt leida reisiks vajalikke dokumente. Tavaliselt on nad alati “kindlasse kohta” ära pandud, mida Sa ei suuda meenutada. Seifi puhul aga on see kindel koht alati teada.
 3. Kui tahad leida kiirelt kodu või auto tagavaravõtmeid, sest vahel tuleb ette ootamatuid olukordi.
 4. Kui Sinu kodus käib külalisi, keda Sa võib-olla isiklikult ei tunne. Väikesed väärtesemed on kindlas kohas ja ei hakka külalistele näppu.
 5. Kui oled reisil või maakodus ja lastel on vaba koht väikese peo korraldamiseks, võib Sinu kodust läbi käia kirju seltskond. Tark mõtleb ette.
 6. Kui Sul on kodus väikelapsed või koduloomad, siis võib juhtuda et nad muudavad laokil olnud sularaha peeneks puruks ja väärisesemed jõuavad kõhtu.
 7. Korralikult kinnitatud seif ei ole varga poolt teisaldatav, rääkimata selle ukse avamisest. Väärtuslikud esemed ja raha jääb sinna, kuhu ta kuulub.

 

LukuExpert’i tehnikajuhi Raigo Urviste sõnul on seifi ostmisel kõige olulisem teadmine, mida selles seifis hoiustama hakatakse. “Juhul kui on vaja seifis hoiustada passid, ID-koodid, väärisesemed või hinnaline fotoaparaat, sobib nägusa disainiga ja elektroonilise koodlukuga SEIF YALE COMPACT “ soovitab Urviste. “Kui aga on soov hoiustada seifis ka A4 mõõdus dokumente või laptopi, sobib veidi madalam ja laiem SEIF YALE LAPTOP ” räägib LukuExpert’i tehnikajuht. Urviste sõnul on need kaks mudelit kõige hinnatuimad just kodukasutajate seas, sest nad näevad head välja ja neid on lihtne kinnitada nii seina kui põranda külge.


                     SEIF YALE COMPACT                                                      SEIF YALE LAPTOP

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png