Blogi | LukuExpert
02.08.2012

Seifid

Autor: Luku Expert

Seif - parim kaitse Sinu väärisesemetele

Meie igapäevane elu nõuab üha rohkem materiaalseid väärtusi, mis vajavad kaitset.

Tihti mõeldakse vargustele kui millelegi, mis juhtub teistega ning varasteks peetakse võõraid. Suurem osa kahjudest tekitatakse aga just laste ja lähedaste poolt. Juhuslikult ripakile jäänud raha või väärisesemed võivad kaduda märkamatult.

 

 

Kaitse oma vara hoolega!

 

Kuidas kaitsta oma vara?

 

Lihtsaim moodus on lukustada vähegi väärtuslikumad asjad seifi. Seif on tugev metallist valmistatud kast, mida kaitseb lukk. Seif kinnitatakse kindlasse kohta ning selle minema viimine tehakse võimatuks.

Seifi ostmine koju või kontorisse on tark investeering nendele, kes omavad väärisesemeid ja dokumente, mida on lihtne kanda ühest kohast teise.

 

Raudkapp või seif?

Seifi ja raudkapi vahel valides tuleb esmalt mõelda, milleks seda vaja on. Kaaluda tasuks ka vajaduste kasvamist ning sobivat hinda. Raudkapp ei oma murdvargusklassi sertifikaati, see-eest seif on sertifitseeritud.

 

Raudkappi ja seifi on võimalik eristada juba raskuse järgi. Enamjaolt kaalub korralik seif palju ning on ankurdatud põranda külge. Seifi uks lukustub neljast küljest, raudkapp aga üldjuhul ühest küljest. Seifil on üle 13 cm pikkused võtmed, kuna lukk ja mehhanismid on sügaval ukse sees. Selleks, et murdvaras saaks seifi ukse avada, on tal vaja augu tegemiseks piisavalt aega, oskusi ja spetsiaalseid tööriistu.

 

Seifide lukustamiseks kasutatakse võtmelukku, mehhaanilist või elektroonilist koodlukku ning suurema turvalisuse tagamiseks kasutatakse kahte lukku korraga.

 

Mida võiks seifis hoida?

Seifis hoidmiseks sobivad erinevad materiaalset ja emotsionaalset väärtust omavad esemed. Näiteks ehted, juveelid, mündikollektsioonid, võtmed ja käekellad. Lisaks võib seifis hoida ka väärtuslikke elektroonilisi seadmeid nagu sülearvuti ja kaamera ning dokumente ja sularaha.

 

Kuidas valida sobiv seif?

 

Seifi tüüpe on mitmeid ning parima tulemuse saavutamiseks tuleb hankida just enda vajadustele vastav toode. Siinkohal võib rääkida pikalt ja laialt seifide omapärast, ehitusest, murdmiskindlusest ja tulekaitsest. Internetis on vastavat informatsiooni laialdaselt. Kaks põhikriteeriumi on aga säilitatava vara väärtus ja vajadus tulekindluse järgi.

Lihtsaid seife võid kasutada siis, kui säilitatavad esemed peavad olema kaitstud kiirvarguse eest ning ei oma rohkem väärtust kui 500 eurot. Kui Sa aga säilitad suuremal hulgal sularaha ja väärtused kasvavad, siis pead mõtlema sertifitseeritud turvaseifide peale. Sellised seifid on varustatud heade lukusüsteemidega ja omavad erilisi kaitseid puurimise ja muukimise vastu. Vastavalt oma turvaklassile on kvaliteetseifid enamasti varustatud varguskindlustusega.

 

Kui Sa leiad, et Sinu vara vajab kaitsmist ka tulekahju korral, siis tasub hankida tulekindel seif. Tulekindlad seifid tagavad sisu säilimise vastavalt tulepüsivusklassile alates 30 minutist kuni 2 tunnini. Taolist seifi hankides tuleb arvestada selle tulevase asukohaga. Nimelt tasub uurida, kui palju on ümberringi põlevaid materjale ning kui kaugel on lähim tuletõrjekomando. Maapiirkondades võiks kodune seif omada suuremat tulekaitse klassi kui linnakorteris paiknev seif.

 

 

 

Tulekindlate seifide puhul tuleb aga meeles pidada, et seifis tõuseb temperatuur 100 kraadini. Dokumendid on sellises seifis kaitstud, kuid kõrge temperatuur rikub diskette ja filminegatiive. Seetõttu tuleks seifi osta ka eraldi databoks. Andmekandjate laegas ehk dataseif on märksa odavam kui seif, kuid pakub elektroonilistele andmekandjatele täielikku kaitset kuni 1000-kraadise kuumuse eest.

 

Ükskõik, millise seifi Sa valid, peamine on, et see oleks korralikult kinnitatud. Iga seifiga kaasnevad ankurpoldid, millega kinnitatakse seif korralikult tugevale pinnale.

 

 

Kuhu seif paigutada?

Seif peab mahtuma sinna, kuhu Sa oled plaaninud seda paigaldada. Selle tõttu on olulised seifi välismõõdud. Kui Sul on välispidiselt piisavalt ruumi, siis vali seifi suurus vastavalt seifi sisemõõdule. Seifi sisemõõdud on olulised, sest asjad, mida plaanid seifis hoida, peavad sinna mahtuma.

 

Lisaks tasub seifile sobivat paika otsides silmas pidada kasutusmugavust ja võõraid pilke. Seif on kasutusese, mis tähendab, et seda ei tasu paigaldada kohta, kuhu on ebamugav ligi pääseda. Vastasel juhul võivad väärisesemed keerulise asukoha tõttu hoopis luku taha panemata jääda. Ehted, mida hoitakse sahtlis

lahtiselt, on juba potentsiaalses kadumisohus. Sama kehtib koduse elektroonika ja fototehnika kohta.

 

Võõraste pilkude eest kaitsmiseks peab seifi asukoht olema varjatud. Näiteks sellises olukorras, kus töömeestele tuleb osutatud teenuse eest raha maksta, võib nähtaval paiknev seif paljastada juba ühe olulise turvanõude – salastatuse. Ohuks ei pruugi olla töömehed, küll aga võib seltskonnas lobisedes info jõuda valede kõrvadeni. Kui varas teab, et teda ootab ees seif, on ta tunduvalt rohkem ette valmistunud.

 

Nõrgim lüli

Sinu vara turvalisus sõltub keti nõrgimast lülist. Ära jäta seifi võtit sinna, kust on seda kerge leida. Vaheta aeg-ajalt koodluku kombinatsiooni, kuid ära kasuta selleks äraarvatavaid numbreid. Sellised kombinatsioonid nagu sünnikuupäev, sirge rida – 1234, ja nurkade mäng – 1397, on kergelt arvatavad. Arvesta ka sellega, et koodi valimine jätab koodpaneelile jälje. Pidevalt sama koodi kasutades talletad võimalikud kombinatsioonid klaviatuurile.

 

Varguse võivad toime panna ka enda lähedased isikud. Tegemist võib olla nii laste kui nende sõpradega. Kunagi ei või kindel olla, kes on Sinu lastega koos kodus ning mida seal tehakse. Kapi serval või sahtlis olev 100 eurot võib olla lihtne saak noorukile, kes ei pruukinud vargust planeeridagi.

 

Kindlustus kogu eluks

Seif on kindlustus kogu eluks. Üks kord ostad, terve elu kasutad. Hetkel on kasutuses veel 100-aastaseidki seife. Need ei vasta küll kõrgendatud turva-ja tulekaitse nõuetele, kuid on sellegipoolest sobilikud ning lisaks ka eksklusiivse disainiga.

 

Seifi hinnas peegeldub väga selgelt selle otstarve. Mida kallim on seif, seda parem on turvalisus ja tulekaitse. Kui Sul hetkel puuduvad kõige turvalisema seifi hankimiseks vahendid, tasub alustada lihtsamast valikust. Kindlasti tuleb vaadata, et seif vastaks hetkevajadustele ja kasutusmugavusele.
Vajaduste muutudes ning vahendite suurenedes on võimalik hankida lisaks ka teine, turvalisem seif.

 

Kahe seifi korral saad väärtuslikumad ning harvemini kasutatavad varad paigutada turvalisemasse ja paremini peidetud seifi. Igapäevaseid väärisesemeid hoia aga lihtsamas ja mugavamini kasutatavas seifis.

 

 

 

Iga päev pöörduvad meie poole kliendid, kes on langenud varguse ohvriks. Enamus väärisesemeid on emotsioonidega seotud ning tehtud kahju ei ole võimalik taastada. Tagantjärgi tarkus väärtuslikke esemeid tagasi ei too. Selleks soovitame tegutseda enne, kui on liiga hilja.

 

 

Ära lükka oma kindlustunnet homsesse, tegutse kohe!

 

 

Luku-Expert soovitab:

- Seif koju: Yale 25 x 35 x 30 cm

 

 

Artikli märksõnad: Seif, seifid, raudkapp, turvakapp, vargus, vara kaitse, väärtuste kaitsmine, seifide müük, turvalisus, väärtesemete kaitse, sularaha, väärtesemed, yale.

 


 
 
 

Kaido Sõmer

 
 
 
 
Article keywords: safe, safe box, theft, property protection, protection values, sale of safes, security, safety, loss of valuables, cash. 

Head Solutions Group OÜ

Priisle tee 10 #6, 13914 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 info@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png