Kõik turvalisusest | LukuExpert
12.06.2018

Luku-Expert annab nõu: mis kasu võid Sina saada valvekaamerast?

Autor: Luku Expert

Aina rohkem on asutud tähtsustama turvalisuse suurendamisel valvekaamerate rolli. Öeldakse ju, et “pilt on väärt rohkem kui tuhat sõna”. Ka turvalisuse tagamisel peab see väide väga hästi paika - kaamerad võimaldavad pidevat ülevaadet toimuvast ning ka potentsiaalselt hoida ära erinevaid ohtusi.

 

Turvakaamerad on väga hästi rakendatavad nii oma kodus, kuid ka töökeskkonnas. Selles artiklis toome välja põhilised seisukohad, miks on hea omada valvekaamerat.

 

  1. Kaitse oma lapsi

Lastele meeldib palju mängida ning hullata kodus. See aga toob paratamatult kaasa teatud ohtusi, mille üle lapsevanem sooviks rohkem kontrolli ja võimalust hoida ära õnnetusi. Tihtipeale on ka majas osasi, kus ei sooviks näha lapsi mängimas ning segadust tekitamas. Seetõttu ongi mõistlik paigaldada nendesse osadesse kaamerad, mis annavad ka vastava teate liikumisest ja situatsioonidest. Teavitused võimaldavad kiiret reageerimist ja operatiivset ülevaadet, mis toimub kodus ajal, kui sina oled tööl.

 

  1. Hoia ülevaadet oma valdustest

Kodu omanikuna tahad sa parimat võimalikku ülevaadet kodust ja selle ümbrusest ning hoida turvalisust ka aegadel, mil sind kodus pole. Eriti tähtis on see maakodudes, kus viibitakse palju vähem ning sissetung on palju tõenäolisem juhtuma. Valvekaamera olemasolu võimaldab pidevalt kontrollida ning panna nutiseadmesse teavitused nii pea, kui toimub vaateväljas liikumine. Mis võiks olla parem viis kasvõi maailma teisest otsast reageerida ohtlikele olukordadele?

 

  1. Hoia ära sissemurdmised!

Turvakaamera on ilmselt üks suuremaid sissetungija hirmusi. Keegi ei soovi jääda kaamerapildile murdes sisse hoonesse – videopilt jäädvustab väga palju detaile ning iseärasusi, mis lihtsustavad pildilejäänu identifitseerimise. Seetõttu ka paljud vargad väldivad elamispindasi, kus on kaamerad ja lähevad kergema vastupanu teed, valides kohad, kus neid ei ole.

 

  1. Kontoris suurendab töötajate produktiivsust ja turvalisust

 

Ettevõtte omanikule on oluline hoida ülevaadet ettevõtte varast ning vältida selle kahjustumist või sootuks vargust. Kuna aga omanikul või juhil pole  kogu aeg võimalik viibida ettevõtte pindadel, siis kaamera salvestab hõlpsalt kogu toimuva. Lisaks ülevaatele on erinevad uuringud tõestanud, et kaamerad potentsiaalselt suurendavad töötajate produktiivsust ning võimaldavad seda jälgida. Samas veel väheneb firma töömaterjali kadu, kuna keegi ei soovi kaamerapildis silma jääda vargusega.

Avalikes ruumides töötavate töötajate turvalisus on firmale esmatähtis. Inimesi on igasuguseid ning kahjuks ei tea kunagi, kes astub järgmisena sinu poodi või kontorisse sisse. Turvakaamera võib ära hoida inimeste füüsilisi rünnakuid ja solvanguid töötajate ja teenindajate suunas ning seeläbi saab suurendada töötajate turvatunnet.

 

  1. Kasulik tõestusmaterjal

Isegi kui toimub sissemurdmine või kuritegu kaameraga varustatud hoones, on jäädvustatud materjal väga kasulik juhtunu tuvastamisel ning sündmusega seotud inimeste leidmiseks. Videopilt on väga tõsiseltvõetav tõestusmaterjal.

 

  1. Konfliktide lahendamiseks ideaalne vahend

 

Kontoris või töö juures võib mõnikord ette tulla konflikte ja eriarvamusi, millest lähtuvalt võib ka erinevaid sündmusi edasi areneda. Ärilisel eesmärgil on kaamera- ja helipilt väga kasulik materjal, millest lähtuvalt selgitada välja juhtunu põhjused ja sellest õppida edaspidiseks. Kaamerapilt võimaldab palju lihtsamalt lahendada probleem, kuna videomaterjalile vastuväiteid esitada on juba palju raskem, kui lihtsalt ütlustele.

  1. Vähenda kodukindlustuse kulusi

 

Omades valvekaamerat on sul võimalus vähendada kindlustuskulusi, tuues argumendiks pideva valve olemasolu. Isegi kui kaamera olemasolu ei välistanud juhtunut, on salvestatud pilt tõestusmaterjal, mis lihtsustab sündmuste lahendamist ja süüdlaste leidmist. Osad kindlustusfirmad on nõus selliste argumentide korral tegema allahindlust kodukindlustusele.

  1. Südamerahu

 

Turvalisuse seisukohalt on turvakaamera omamine isiklikel pindadel vägagi südamerahu loov - Sul on pidev ülevaade igal ajahetkel kodus  või kontrois toimuvast. Isegi olles reisil mitme tuhande kilomeetri kaugusel, on nutitelefonist võimalik mõne sekundiga saada otsepilt pindadele ja kontrollida, kas kõik on ikka korras.

Kommentaarid

Nimi
E-post
Kommentaar