Blogi | LukuExpert
07.12.2012

Sulgemisaeglustiga uksesulgur

Autor: Luku Expert

 

Liigu ühest ruumist teise ukse vahele takerdumata - kasuta sulgumisaeglustit  

Mõnikord võib olla üsnagi keeruline minna läbi uksest, mille sulgur kiiresti kinni tõmbab.

 

Tülikaks muutub sellise uksesulguriga uks just siis, kui sisse-välja on vaja liikuda käruga. Selleks, et uksesulgur ei teeks liikumist raskeks, soovitame kasutada sulgumisaeglustiga uksesulgurit.


sulgur

Mida teeb sulgumisaeglusti?

Lihtsalt öeldes viivitab ukse sulgumist ja võimaldab uksest läbi pääseda nii kärul, kanderaamil kui ka ratastoolil ilma, et peaks ukse vahele takerduma.

 

Kuidas töötab sulgumisaeglusti?

Jõudes ukseni ning seda avatud asendisse lükates hakkab uks vaikselt sulgema. Vastavalt reguleerimisele annab uksesulgur viivituseks 5-15 sekundit enne, kui uks hakkab kiiresti liikuma. Selline viivitus on piisav, et ratastooli või käruga läbi pääseda. Selline sulgur hoiab ära ka ukse ja kanderaami kahjustamise, mida võib tingida omavaheline hõõrdumine.


Sulgumisaeglustiga uksesulguri tunnete ära märgistusega DC – Delayed Closing.

 

 

Milleks kasutada sulgumisaeglustiga sulgurit, kui on võimalik jätta uks haagiga lahti või kasutada puuklotsi?
Enamjaolt kasutatakse uksesulgurit tuletõkkeustel. Tuletõkkeustel on keelatud kasutada ükskõik millist mehhaanilist lahtihoidmise fiksaatorit.

 

Miks? Selline uks peab alati suletud olema, sõltumata inimfaktorist. Tulekahju korral hoiab uks ära tule leviku ühest sektsioonist teise. Kui selline uks unustatakse lahtisesse asendisse, on tule leviku takistamine välistatud.

 

 

Kas on ka teisi võimalusi ukse lahti jätmiseks ilma, et sellest päästeametiga probleeme tuleb?

uksemagnet

 

Jah, on ka teisi võimalusi. Pidevalt läbikäidavate uste puhul on oluline, et uks ei takistaks inimeste liikumist ühest ruumist teise. Selliste uste puhul kasutatakse elektrilisi uksemagneteid.

 

Avatud ukse puhul on magnet lukustunud ning hoiab ust lahti. Magnet ise on ühendatud tuletõrjekeskuse väljundisse. Tulekahju korral vallandavad suitsuandurid tuletõrjekeskuse alarmi ning väljundist antakse korraldus uksemagnetid vabastada. Uksesulgurid tõmbavad uksed kinni ning tulekahju ei levi ühest ruumist teise.

 

Elektrilised uksemagnetid tagavad mugava kasutuse olles seejuures turvalised.

 

 

Luku-Expert soovitab:

 

 - Uksesulgur

 - Uksemagnetid UMUMJUMN

Artikli märksõnad: uksesulgur, sulgemisaeglustiga uksesulgur, delayed closing, tuletõke, tuletõkkega uks, uksefiksaator, uksemagnet, elektriline uksemagnet, mööblilukk, iloq, lukk, lukustus, ukselukk, turvaline uks, abloy dc355, abloy uksesulgur

 


Artikli märksõnad: uksesulgur, sulgemisaeglustiga uksesulgur, delayed closing, tuletõke, tuletõkkega uks, uksefiksaator, uksemagnet, elektriline uksemagnet, mööblilukk, iloq, lukk, lukustus, ukselukk, turvaline uks, abloy dc355, abloy uksesulgur
 

 
 

 

 

 

 

 

 

LukuExpert OÜ

Tartu mnt. 74, 10144 Tallinn Tel.: +372 641 0610 Registrikood: 10407435 KMKR: EE100054150 epood@lukuexpert.ee
*}
76_1_tk1.png 77_1_Sterling_Logo_Black__Yellow_2016.png 78_1_yale.jpg 79_1_tk_4_1.png 80_1_tk5.png 89_1_amig-logo.png 90_1_192d1a142b7856cdfb0313e6e233a7a8e614b2c2.png 91_1_Besam_Assa_Abloy-logo-AD19ADA843-seeklogo.com.png 92_1_ILOQ_1_logo.PNG 93_1_dorma-logo.png